еМагазин

Tag : естонија

Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Главниот град на Литванија стана големо кафуле на отворено, а аеродромот во Вилнус драјв-ин кино

Редакција
Литванскиот главен град Вилнус, како што беше најавено пред неколку дена полека станува големо кафуле на отворено. Тамошната влада дозволи работење на кафулиња и ресторани...
Македонија ТОП СТОРИИ

Естонија го ратификува Протоколот за НАТО

Редакција
Парламентот во Естонија едногласно го ратификуваше Протоколот за членство на Македонија во НАТО. Естонија е 17-та земја што го ратификуваше Протоколот. Со ратификацијата на Протоколот...