еМагазин

Tag : евра

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Линк медиа плус“ го доби тендерот на МВР за набавка на маици со кратки ракави вреден 76.000 евра

Никола Осило
Министерството за внатрешни работи по распишаниот тендер за набавка на маици со кратки ракави со јака за припадници на полицијата склучи договор со друштвото за
Бизнис

Граѓаните чуваат 1,1 милијарда евра во Комерцијална банка

Никола Осило
Вкупните депозити на домаќинства кај Комерцијална банката (вклучувајќи ги и нерезидентите) лани достигнаа износ од 72.288.500.000 денари или околу 1,1 милијарда евра и во однос
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Вардарградба“ го доби тендерот за изградба на државни згради во Бутел „тежок“ 8,4 милиони евра

Никола Осило
Акционерско друштво за изградба и стопанисување со станбен простор и со деловен простор од значење за Републиката – Скопје по распишаниот тендер за градежни работи
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Контакт бизнис“ го доби тендерот за привремени вработувања во Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги вреден 253.000 евра

Никола Осило
Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги по распишаниот тендер за набавка на услуга од приватна агенција за вработување склучи договор со приватната агенција за
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Аутомотив груп“ го доби тендерот на Здравствен дом – Охрид за набавка на амбулантно возило вреден 74.000 евра

Никола Осило
ЈЗУ Здраствен Дом – Охрид по распишаната јавна набавка на амбулантно возило склучи договор со друштвото за промет и услуги „Аутомотив груп“ ДООЕЛ Скопје. Вредноста
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер „тежок“ 82.000 евра: Град Скопје купува патнички возила

Никола Осило
Град Скопје распиша тендер за набавка на патнички моторни возила. Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 5.084.745 денари или околу 82.000 евра. Критериум за доделување
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер „тежок“ 56.000 евра: Судскиот совет купи луксузно „БМВ“ и „Опел Астра“

Никола Осило
Судскиот совет по распишаниот тендер за набавка на две нови патнички моторни возила склучи договор со друштвото за внатрешен и надворешен промет „Аутомакедонија“ АД Скопје
Локално

МВР со детали: Кичевчанец „испрал“ милион евра

Никола Осило
Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при МВР, до надлежното ОЈО поднесе кривична пријава против Н.Ш.(39) од Кичево, а поради постоење на основано сомнение дека
Бизнис

Централна кооперативна банка успешно реализира јавна понуда на обврзници во износ од 5.000.000 евра

Никола Осило
Централна кооперативна банка информира дека вчера преку Македонската берза успешно реализира јавна понуда на 5.000 конвертибилни обврзници во вкупен износ од 5.000.000 евра односно 307.475.000
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Авицена“ го доби тендерот на Клиниката за ендокринологија за набавка на реагенси вреден 102.500 евра

Никола Осило
Клиниката за ендокринологија по распишаниот тендер за набавка на реагенси, контроли и потрошен материјал апликативни за имунолошки анализатор Immulite One или еквивалент склучи договор со