еМагазин

Tag : евра

Македонија

Полицаец лишен од слобода, на странци им зел 20 евра

Редакција
Полицаец вработен во Полициската станица за граничен премин и гранична надзор Стрезимир вчера бил лишен од слобода поради сомнение дека ја злоупотребил службената должност. Тој
Бизнис

Продаден блок од 1.570 акции од „Скопски пазар“ за 84.000 евра

Никола Осило
Во блок-трансакција вредна 5,1 милиони денари или околу 84.000 евра денеска на Македонската берза се продадоа 1.570 акции од „Скопски пазар“ АД Скопје. Акциите се
Бизнис

Во блок-трансакција продадени акции од „Макпетрол“ за 113.000 евра

Никола Осило
Во блок-трансакција вредна 6,9 милиони денари или околу 113.000 евра денеска на Македонската берза се продадоа 105 акции од „Макпетрол“ АД Скопје. Акциите се продадоа
Бизнис ТОП СТОРИИ

Италијанската „ЕОС консалтинг“ го доби тендерот на Град Скопје за надзор на градежни работи вреден 487.000 евра

Никола Осило
Град Скопје по распишаниот тендер зз надзор над изградбата, реконструкцијата и одржувањето на објекти инвестирани од Град Скопје во период од 24 месеци склучи договор
Локално

Сакала фалсификуванa банкнота од 500 евра да размени во менувачница

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против В.Б.(38) од с.Секирци, општина Долнени, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување
Македонија

Поранешните специјални обвинители Донев и Јосифовска ќе продолжат да ги застапуваат случаите „Триста“ и „Тотал“

Никола Осило
Поранешните обвинители во Специјалното јавно обвнителство (СЈО), Стевчо Донев и Елизабета Јосифовска и натаму ќе ги застапуваат предметите „Триста“ и „Тотал“. Пред Донев и Јосифовска,
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Енерџи актив“ го доби тендерот на „Водовод Битола“ за набавка на струја вреден 224.000 евра

Никола Осило
Јавното комунално претпријатие „Водовод Битола“ по распишаниот тендер за набавка на електрична енергија склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Енерџи актив“ увоз-извоз
Бизнис ТОП СТОРИИ

Автопатот Кичево-Охрид дупка без дно: ГИ „Македонија“ го доби тендерот за докомплетирање на проектот вреден 2,3 милиони евра

Никола Осило
Јавното претпријатие за државни патишта по распишаниот тендер за докомплетирање на проектната документација за автопатот Кичево-Охрид склучи договор со Градежниот институт „Македонија“. Вредноста на склучениот
БЕНЧМАРК

Шведска обезбеди 520.000 евра за проекти на граѓански организации и медиуми во контекст на ЕУ интеграција

Никола Осило
Кралството Шведска преку проектот Нордиска поддршка за напредок на Северна Македонија обезбеди 520.000 евра за поддршка на граѓански организации и медиуми со цел да се
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Неотел“ го доби тендерот на Царинската управа за набавка на телекомуникациски услуги вреден 200.000 евра

Никола Осило
Царинската управа по распишаниот тендер за набавка на телекомуникациски услуги склучи договор со друштвото за телекомуникации и услуги „Неотел“ увоз-извоз Скопје. Вредноста на склучениот договор