еМагазин

Tag : евтини летови

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Ќе останеме ли и без Визер: Нискобуџетните авиокомпании не сакаат да летат од Македонија

Редакција
На последниот повик за субвенционирање на авиокомпании кои би летале од Македонија повторно се јави само Визер. Министерството за транспорт и врски го поништи и...
Бизнис

„Виз ер“ не најавил повлекување од македонскиот пазар

Редакција
Нискобуџетната авиокомпанија „Виз ер“ нема да се повлече од македонскиот пазар, а најавеното оптимизирање на летовите на овој авиопревозник за Лондон и Барселона е од...
Бизнис

Пак се прават анализи за национален авиопревозник, иако претходните покажаа дека не треба да има

Редакција
На седница на Владата задутре се очекува да биде усвоена уредба за распределба на финансиии за нискобуџетни авиокомпании и по нејзино објавување во Службен весник...