еМагазин

Tag : факултети

Македонија

Уписите во основните и средните училишта во јуни, на факултетите во август и септември

Редакција
Уписите во основните и средните училишта ќе се спроведат во јуни, соопшти денеска министерот за образование и наука, Арбер Адеми. На прес-конференцијата во Владата, Адеми...
БЕСПАРИЦА

Анкета на „Факултети“: 83,7% би се отселиле од државата, животот им бил уништен

Редакција
Нема една причина зошто би останал. Животот ми е уништен овде, работам по 13 часа секој ден и едвај преживуваме, е одговорот на граѓаните на...