еМагазин

Tag : фатиме фетаи

Забава

(Фото) И Фатиме Фетаи на премиерата на филмот „Врба“ на Манчевски

Редакција
И поранешната специјална обвинителка Фатиме Фетаи, присустуваше на македонската премиера на филмот „Врба“ на режисерот Милчо Манчевски во Македонската филхароминија. Каде и да се појави...
ЖИВОТ

(Фото) Обвинителката Фетаи со „фам фатал“ изглед

Редакција
Познатиот шминкер и стилист Александар Дадар на неговиот Инстаграм-профил објави фотографија од обвинителката Фатиме Фетаи, која ја шминкал. „Тоа е тој став во комбинација од...
Македонија

(Видео) Фетаи: Исказот на Верушевски дека бомбите биле модифицирани, нема да влијае на постапките

Редакција
Изјавата на Зоран Верушевски во сведочењето пред судот за „Таргет – Тврдина“ за модифицирање и компромитирање на „бомбите“, нема да влијае врз постапките што ги...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила поранешната обвинителка на СЈО, Фатиме Фетаи, која ќе го застапува предметот „Монструм“

Редакција
Поранешната обвинителка на Специјалното јавно обвнителство (СЈО), Фатиме Фетаи, повторно ќе го застапува предметот „Монструм“, кој се врати во Јавното обвнителство. еМагазин го разгледа нејзиниот...
Македонија

„Насилство во Центар“ одложено за 10 септември, ќе се чека одлуката за Јанева

Редакција
Судењето за насилствата пред Општина Центар во јуни 2013 година продолжува на 10 септември, откако денешното рочиште се одложи поради ситуацијата со специјалната јавна обвинителка...
Македонија

Фетаи за Јанева: Секој што се огрешил мора да одговара

Редакција
Обвинителката во Специјалното јавно обвинителство Фатиме Фетаи денеска изјави дека Специјалното јавно обвинителство (СЈО) продолжува со застапување на предметите во судница без разлика што на...
Македонија

Фатиме Фетаи не сака да коментира за „Рекет“

Редакција
Пред денешниот почеток на судењето за предметот „Титаник 3“, обвинителката Фатиме Фетаи од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) одби да го коментира случајот “Рекет“, што го...
Македонија

Алтернатива на Гаши за шефица на новото СЈО ја предлага Фатиме Фетаи

Редакција
И од Алтернатива на Африм Гаши излегоа со свој предлог кој треба да го води новото Специјално јавно обвинителство (СЈО). Од таму ја предлагаат обвинителката...
БЕНЧМАРК

(Фото) Прибе: Вратата за НАТО Ви е отворена, членството во ЕУ ќе биде подолго и поболно

Редакција
На германскиот експерт Рајхард Прибе, денеска на Универзитетот ФОН на свечена академија му беше доделена титулата Profesor Honoris Causa, почесна титула која се доделува како признание...
Македонија

Фетаи побара затвор за Мијалков, Тачи и поранешни членови на ДИК за „Титаник 2“

Редакција
Осудителни пресуди за сите обвинети во предметот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО),  „Титаник 2“ за изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година, побара денеска...