еМагазин

Tag : фатиме

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ова е тоа за леб немаме, чоколадо јадеме“: Надоместоците на обвинителите на СЈО хит на Твитер

Редакција
Високите надоместоци на обвинителите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) се главна тема на социјалните мрежи. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Фетаи: Ние сме само магационери и архивари на...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Во СЈО фали уште да се „испотепаат“

Редакција
Во Специјалното јавно обвинителство (СЈО), кое некогаш уживаше најголема доверба кај граѓаните, работите од ден на ден стануваат подраматични. Прво шефицата Катица Јанева, на изненадување...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Се извинувам обвинителке Фетаи, ќе морам уште еднаш да ве претресам“: Твитер „врие“ од шеги за Фатиме и Јанева

Редакција
Ситуацијата, барем како што пренесуваат медиумите се вжештува. Специјалната обвинителка во заминување Катица Јанева издала наредба сите вработени да се претресуваат на влез и излез...
Македонија

Фатиме Фетаи: „Сочно ја опцув Јанева поради нејзината наредба да не претресуваат полицајци на влез во СЈО“

Редакција
„Сочно опцув и тргнав во нејзината канцеларија за да видам зошто како обвинители кои 4 години се бориме за СЈО сега по нејзина наредба треба...
Македонија

Ќе откријат ли „бомбите“ кои се сторителите на петкратното убиство кај Смилковско Езеро

Редакција
Со слушање на аудио разговори, обезбедени како ПИ-мерки, во Кривичниот суд продолжи судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година. Адвокатот...
Македонија

Не дојдоа нејзините адвокати: Седницата на Апелација за жалбата на Јанкулоска одложена за 25 февруари

Редакција
Денешната јавна седница на Апелцискиот суд за жалбата на поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска за пресудата во случајот „Тенк“, е одложена поради неприсуство на...