еМагазин

Tag : Фазлиу

Македонија

Собранието ги разреши Тевдовски, Фазлиу и Лика

Редакција
Собранието синоќа ги разреши од функцијата министерот за финансии, Драган Тевдовски, министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу и вицепремиерот задолжен за спроведување на Рамковниот договор, Хазби Лика. Министрите...