еМагазин

Tag : фејсбук-профил

ЖИВОТ

Мерсиха Смаиловиќ: Користењето на погрешни термини за масакрот во Нов Зеланд е поддршка на тероризмот

Редакција
Мерсиха Смаиловиќ од организацијата „Легис“ апелира до медиумите да користат вистински термини за масакрот во Нов Зеланд, кој е класичен акт на тероризам. „Доколку продолжат