еМагазин

Tag : фејсбук

Локално

Уценувана кумановка: И барал 3.000 евра да не објави компромитирачки фотографии

Никола Осило
СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.А.(27) од село Љубодраг, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“. „На 19.05.2019 година на...
Локално

Кривична пријава за повикување на насилство преку „Фејсбук“

Никола Осило
Полициската станица Кочани поднесе кривична пријава против З.Д.(53) од с.Тркање, кочанско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење на расистички и ксенофобичен...
Македонија ТОП СТОРИИ

„Ел Чека“ продолжува со „бомби“ на Фејсбук, а „Зоран Заев“ на You tube

Редакција
„Ел Чека“ на Фејсбук продолжува со објавување на нови „бомби“ од Чикаго, САД, во кои наводно главни актери се поранешни државни и актуелни партиски функционери на...
Локално

Кривична пријава за жител на Кочани кој се заканувал преку „Фејсбук“

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ѓ.С.(50) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „ширење на расистички...
Македонија ТОП СТОРИИ

МВР откри кој стои зад новите “бомби“

Редакција
Министерството за внатрешни работи информира дека во координација со Јавното обвинителство се преземаат сите неопходни мерки за целосно расчистување на случајот со пласирањето на снимки...
Македонија

Груевски честиташе Велигден: „Нека христовото воскресение за нас значи почеток на ново Македонско воскресение!“

Никола Осило
Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски кој веќе подолг период престојува во Унгарија каде што доби статус на политички азилант, по бегството од...
Локално

И барал 300 евра за да не објави компромитирачки фотографии на Фејсбук

Никола Осило
СВР Тетово поднесе кривична пријава против Д.С.(22) од село Боговиње,тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена’’, информира МВР. Во декември 2018...
Техно

Фејсбук отстранил 212 лажни профили од Косово и Македонија минатиот месец

Редакција
Месечниот извештај на Фејсбук за борба против лажните вести во пресрет на ЕУ изборите открива дека 212 профили биле отстранети во март поради “координирано неавтентично...
Локално

Добил кривична пријава за ширење расизам преку Фејсбук

Никола Осило
На 22.04.2018 СВР Куманово поднесе кривична пријава против И.Ј. (43) од с.Пелинце, о.Старо Нагоричане поради сомнение дека сторил кривично дело „Ширење на расистички и ксенофобичен...
Македонија

(Фото) И Фејсбук на вашите профили ќе Ве потсети дека е ден за гласање

Редакција
Информацијата за претседателските избори е спонзорирана на „Фејсбук“, па така, кога ќе го отворите вашиот профил имате потсетник дека денеска е ден да гласање. Исто...