еМагазин

Tag : фетаи

Македонија

За „Монструм“ било предупредувано, знаеле советник на претседателот и „Радникот“

Редакција
Полицаец со инцијали З.Т. на соговорник му кажува дека позади убиството на момчињата и рибарот на Смилковското Езеро стои поранешниот полицаец и командир на ГП
Македонија

Судење за „Монструм“: Фетаи праша дали воопшто е побарана екстрадиција за обвинетите Демри и Исмаиловиќ од Косово

Редакција
Со читање на транскрипти од разговори и СМС пораки во кои се опфатени разговори меѓу непознати лица со лицата Арменд и Фада, во кои тие
Македонија

Се преслушуваат 25 снимени разговори на новото рочиште за „Монструм“

Никола Осило
Со преслушување на снимени разговори, во Основниот кривичен суд во Скопје денеска продолжи новото рочиште за судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12
Македонија

Фетаи на рочиште за „Монструм“: Борбата за правда продолжува

Никола Осило
„Борбата за правда продолжува“ кажа кусо обвинителката Фатиме Фетаи на влегување во Кривичниот суд каде претпладнево треба да се одржи ново рочиште за предметот Монструм,
Македонија

Ново рочиште за „Монструм“ со старите обвинители Фетаи и Бубевски

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012
Македонија

Јовески им го врати на Фетаи и Бубевски случајот „Монструм“

Редакција
Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески ги овласти довчерашните обвинители во Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски и натаму да го застапуваат предметот
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој каде се враќа: Лиле Стефанова во Обвинителството во Радовиш, Фатиме Фетаи и Ленче Ристоска во скопското

Редакција
Советот на јавни обвинители денеска го констатира прекинувањето на мандатот на обвинителите од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), откако викендов беше разрешена шефицата на СЈО, Катица
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

“Рекет“ “удри“ и на предметите на СЈО за кои во тек се судења

Редакција
Предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за кои почнаа судски процеси, кои траат веќе со години, а за кои има епилог, се бројат на прсти.
Македонија

Фетаи: Сите мои предмети се чисти, продолжувам да работам со Катица Јанева

Никола Осило
По завршувањето на денешното рочиште за случајот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Обвинителката Фатиме Фетеи за „ТВ21“ изјави дека секој предмет на којшто
Македонија

Јанева го одби барањето за изземање на Фетаи и Бубевски од предметот „Титаник 3“

Редакција
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева со решение го одби барањето за изземање на обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски, од предметот „Титаник 3“. Судечкиот совет