еМагазин

Tag : фетаи

Македонија ТОП СТОРИИ

Кој каде се враќа: Лиле Стефанова во Обвинителството во Радовиш, Фатиме Фетаи и Ленче Ристоска во скопското

Редакција
Советот на јавни обвинители денеска го констатира прекинувањето на мандатот на обвинителите од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), откако викендов беше разрешена шефицата на СЈО, Катица...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

“Рекет“ “удри“ и на предметите на СЈО за кои во тек се судења

Редакција
Предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за кои почнаа судски процеси, кои траат веќе со години, а за кои има епилог, се бројат на прсти....
Македонија

Фетаи: Сите мои предмети се чисти, продолжувам да работам со Катица Јанева

Никола Осило
По завршувањето на денешното рочиште за случајот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Обвинителката Фатиме Фетеи за „ТВ21“ изјави дека секој предмет на којшто...
Македонија

Јанева го одби барањето за изземање на Фетаи и Бубевски од предметот „Титаник 3“

Редакција
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева со решение го одби барањето за изземање на обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски, од предметот „Титаник 3“. Судечкиот совет...
Македонија

Катица Јанева ќе одлучува дали ќе ги изземе Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски од „Титаник 3“

Редакција
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева до 14 часот треба да одлучи дали обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски ќе бидат изземени од предметот „Титаник 3“...
Македонија

Фатиме Фетаи: СЈО не е безгрешна, ќе се врати на пиедесталот на воспоставување на правото

Редакција
Воспоставувањето на правната држава беше концепт кој постоеше при основањето на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), а постои и денес, изјави специјалната обвинителка Фатиме Фетаи во...
ЖИВОТ

(Фото) Наполни 34. години: Фатиме Фетаи за роденден доби торта-зелник со праз

Редакција
Специјалната јавна обвинителка, Фатиме Фетаи вчера го прослави својот 34. роденден. Главниот и одговорен уредник на телевизијата 24, Огнен Јанески, на својот Фејсбук профил објави...
Македонија

Отсуство на обвинет го одложи „Насилство во Центар“ за 29 октомври

Редакција
Поради отсуство на обвинетиот Александар Брајковски судењето за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ е одложен за 29 октомври. Обвинетиот до судот доставил поднесок со...
Македонија

За одбраната е „лажен сведок“: Заврши сослушувањето на загрозениот сведок во „Монструм“

Редакција
Судењето за случајот „Монструм“ на Специјалното јавно обвинителство за петкратното убиство кај Смилковско Езеро од 12 април 2012 година продолжи денеска со сослушување на загрозениот...