еМагазин

Tag : фијаско

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Политичкото фијаско со СЈО аргумент плус за „корпа“ од ЕУ

Никола Осило
Како да се од една партија, власта и опозицијата едногласно пресудија распуштање на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) со што во прашање се доведува и епилогот...