еМагазин

Tag : Фиат

Локално

Прилепчанец со „Фиат добло“ удри во осумгодишно дете

Никола Осило
На 31.03.2019 во 14.20 часот на крстосница од улиците „Војводинска“ и „Ладо Ланецот“ во Прилеп, патничко возило „Фиат добло“ со скопски регистарски ознаки, управувано од...
Свет

Околу 194.000 возила „Фиат“ продадени во Европа во 2018

Редакција
Постојаниот симбол на италијанскиот стил и производство низ целиот свет, безвременскиот FIAT 500 продолжува да импресионира, овој пат така што во единаесеттата година од своето...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Купи го лесно „фиат 500“: Моделите од семејството на „фиат 500“ со 0% учество

Редакција
Fiat Македонија започна кампања под мотото “Fiat Easy Buy”, која ви нуди единствени финансиски поволности за да набавите еден од новите модели на Fiat 500,...
Локално

Украдено возило на „Паркови и зеленило“

Никола Осило
На 06.09.2018 година во Полициската станица Центар, од страна на Јавното претпријатие „Паркови и зеленило“ било пријавено дека на 30.08.2018 година, во периодот од 11.00...