еМагазин

Tag : Филип Петровски

Македонија

Филип Петровски ќе собира 10.000 потписи за кандидатура на претседателските избори

Никола Осило
Филип Петровски од сабота ќе почне да собира 10 илјади потписи за неговата кандидатура на претстојните претседателски избори. Тврди дека зад него, односно зад „Македонија...
Македонија ТОП СТОРИИ

Гордана Силјановска влегува во трката за претседател: Кои се другите кандидати од ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Потпретседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска ги објави пријавените кандидати за претседател на државата, кои се јавиле на огласот на ВМРО-ДПМНЕ. На огласот се...
Македонија

До 5. февруари ќе се знае кој се пријавил за кандидат за претседател на државата од ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Огласот за кандидати за претседател на државата на ВМРО-ДПМНЕ заврши синоќа на полноќ, а како што најавија од партијата, кој се пријавил ќе биде познато...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Филип Петровски, вториот официјален кандидат за претседател на државата

Редакција
Филип Петровски е вториот официјален кандидат за претседател на државата, кој на престојната Конвенција на ВМРО-ДПМНЕ во Струга ќе се „бори“ да биде кандидат за...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) И Филип Петровски се кандидира за претседател на државата

Редакција
И Филип Петровски поднесе канидатура во ВМРО-ДПМНЕ за претседателски кандидат на опозициската партија. Петровски доби подршка од движењето „Македонија блокира„. Видео: Единствена Македонија/Фото: Фејсбук/Петровски ПОВРЗАНИ...