еМагазин

Tag : Филип Рикер

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Американскиот дипломат со полна агенда: Филип Рикер ги насмеа сите освен Али Ахмети

Никола Осило
Помошникот државен секретар за Европа и Евроазија на САД, Филип Рикер имаше полна агенда при краткиот престој во земјава, а тоа најдобро го покажуваат фотографиите...
Македонија

Заев: Ќе се најдеме во непријатна состојба ако не се донесе законот за Јавно обвинителство

Редакција
За премиерот Зоран Заев посакувано решение за Законот за Јавнто обвинителство е да биде донесен со консензус со опозицијата, зашто во спротивно, вели, државата ќе...
Македонија

(Фото) Димитров и Рикер наздравија: Протоколот за НАТО ратификуван во Комитетот за надворешни работи на Сенатот на САД

Редакција
Комитетот за надворешни работи на Сенатот на САД го ратификуваше Протоколот за прием на Северна Македонија во НАТО. Ратификацијата на Протоколот заеднички на Фејсбук ја...
Македонија

Поранешниот американски амбасадор во Скопје, Рикер е новиот помошник државен секретар на САД за Европа и Евроазија?

Редакција
Поранешниот американски амбасадор во Скопје, Филип Рикер е новиот помошник државен секретар на САД за Европа и Евроазија, објави грчкиот весник „Катимерини“, без притоа да...