еМагазин

Tag : Финансиска полиција

Македонија

Азманов: Боки 13 ми се закануваше со документи од СЈО и Финансиска полиција

Редакција
Бизнисменот Зоран Азманов денеска беше во Јавното обвинителство, каде даде исказ во врска со случајот „Рекет“, при што нагласи дека во обвинителството бил да го...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Черешна се од корен корнеше, Бетка од чантичињата не се делеше“: Твитер реакции за отфрлувањето на кривичната за Канческа-Милевска

Редакција
Информацијата дека Јавното обвинителство ја отфрлило кривичната пријава од Управата за финансиска полиција за поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска и уште две лица, кои...
Македонија

Обвинителството нема да ја гони Канческа-Милевска, ја отфрли кривичната поднесена од Финансиската полиција

Редакција
Јавното обвинителството нема да ја гони поранешната министерката и актуелна пратеничка Елизабета Канческа Милевска, за поднесена кривична пријава од Управата за финансиска полиција. Од Обвинителството...
Македонија

Финансиска полиција: Жалиме што жителите се вознемирија, акцијата во Љуботен беше наменета против нелегалниот увоз на тутун

Редакција
Управата за финансиска полиција денеска преку соопштение информира дека вчерашната акција спроведена во селата Љуботен, Сингелиќ, Визбегово и Арачиново била наменета против нелегалниот увоз, производство...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Штетата по Буџетот 7,5 милиони евра: Во акцијата во Љуботен запленети 12 тони нелегално увезен режан тутун

Редакција
Над 12 тони режан тутун кој нелегално е увезен во земјава е запленет денеска во акција спроведена на 13 локации во Скопско. Приведени на информативен...
Македонија

Финансиска полиција и МВР со акција во Љуботен

Редакција
Медимите утринава јавија дека во Љуботен во тек е акција, при што се врши претрес на домовите. Поради интересот на јавноста, Управата за финансиска полиција...
Македонија

Финансиската полиција не влегла во ИВЗ, но денеска има примено пријава за финансиска контрола

Редакција
Управата за финансиска полиција во целост ги демантира објавените информации во одредени медиуми дека вчера од страна на овластени лица на Управата е извршен увид...
Македонија

Управата за финансиска полиција со демант до Азманов: Не сме доставувале документи до медиуми

Редакција
Управата за финансиска полиција го демантира бизнисменот Зоран Азманов, кој посочува дека вработените од Управата доставиле одредена службена документација на претставници на одредени медиуми. „Управата...
Македонија ТОП СТОРИИ

Фазлиу реагира на кривичната од Финансиска полиција: Се бара криминал таму каде што не му е место, а се затвораат очи таму каде што и слепиот го гледа

Редакција
Министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу реагира во однос на, како што вели, јавните обвинувања од страна на медиумите, а во име на финансиската полиција...