еМагазин

Tag : фискални

БЕСПАРИЦА

Колку пари ќе добијат граѓаните од поврат на ДДВ: Се исплатеше ли скенирањето на фискалните сметки

Редакција
Досега 16.600 граѓани на своите сметки добиле пари, а до крајот на наредната недела повратот ќе биде извршен кај сите граѓани кои ги скенирале фискалните...
Бизнис

Хаос на „Пластичарската улица“: Ги заклучувале дуќаните пред очите на инспекторите од УЈП

Никола Осило
Во Управата за јавни приходи денеска се одржа прес конференција посветена на контролите извршени по воведувањето на мерката поврат на 15% од пресметаниот ДДВ на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Сите детали: Како и на кој начин ќе можете да ги скенирате фискалните сметки за враќање на ДДВ

Редакција
УЈП за да им излезе во пресрет на граѓаните кои ќе имаат проблем со апликацијата „Мој ДДВ“, за скенирање на фискалните сметки со цел поврат...