еМагазин

Tag : физички

Бизнис

На новата Листа на должници на УЈП, 1.859 правни и 2.226 физички лица

Редакција
На најновата Листа на должници на Управата за јавни приходи (УЈП) има 1.859 должници – правни лица (пoмалку за 130 од претходната листа) и 2.226...
Локално

Тетовка пријавила дека ја уценувал и физички ја нападнал полицаец со кого порано била во врска

Редакција
Жена од тетовско, во Полициската станица Тетово, вчера попладне пријавила дека била уценувана и физички нападната од лицето Ф.А. – полициски службеник во Полициското одделение...