еМагазин

Tag : фламинго

БАШ НИ Е ЌЕФ

Казино „Фламинго“ хотел Гевгелија донираше дезинфекциски средства од 20.000 евра на ЈЗУ Општа Болница Гевгелија

Редакција
Казино „Фламинго“ Хотел Гевгелија, членка на Групацијата НОВОМАТИК во Македонија додели донација со дезинфикциони средства во износ од 20.000 на ЈЗУ Општа Болница во Гевгелија,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Казино „Фламинго“ хотел Гевгелија донираше медицинска опрема во вкупна вредност од 20.000 евра на Општа клиничка болница во Гевгелија

Редакција
Општествената одговорност во време на пандемија која е закана по општественото здравје е должност на секого, поединец или компанија. Истата може да се постигне преку...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео/фото) Фламингата кои беа во карантин во Зоолошка добија ново живеалиште, наскоро доаѓаат и пингвини

Редакција
Егзотичните птици од видот фламинго во скопската Зоолошката градина добија ново живеалиште во кое инвестираше Град Скопје. Живеалиштето претставува мала лагуна со многу зеленило, езерце...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Казино „Фламинго“ и хотел ќе ги отстапи собите како место за изолација и карантин

Редакција
Компанијата „Макотен“ како носител на дејноста на казинот „Фламинго“ хотел, Гевгелија денеска по електронски пат ги извести Владата, Министерство за здравство и Општина Гевгелија дека...
Бизнис

Казината „Принцес“ и „Фламинго“ и „Конти Хидропласт“ оствариле поголем приход од сите гевгелиски компании заедно

Редакција
На листата на компании кои во 2018 година оствариле најмногу приходи во Општина Гевгелија, на првите три места се наоѓаат казината „Принцес“ и „Фламинго“ и...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Галерија) Ексклузивни фотографии од новото казино Фламинго во Скопје

Редакција
Викендов во хотелот Мериот во Скопје се отвори казиното Фламинго. По Гевгелија, оваа е второ казино од овој ланец, а на отворањето бесплатен концерт на...
Забава

Горан Бреговиќ и Бијело Дугме вечерва ќе одржат бесплатен концерт на Плоштад Македонија

Редакција
Горан Бреговиќ и Бијело Дугме вечерва ќе одржат бесплатен концерт на плоштад Македонија во Скопје. Поводот за концертот е отворање на ново казино „Фламинго“ во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Викендов во хотелот Мериот се отвара казиното Фламинго

Редакција
Како што веќе објави еМагазин, на 17. ноември свечено ќе биде отворено казиното Фламинго во Скопје, во рамките на хотелот Мериот. Последните подготовки како што...
Бизнис ТОП СТОРИИ

По Гевгелија, казино Фламинго и во Скопје

Редакција
На 17 ноември свечено ќе биде отворено казиното Фламинго во Скопје, во рамките на хотелот Мериот, потврдуваат за еМагазин од казиното Фламиго хотел во Гевгелија....