еМагазин

Tag : Форд

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Oтворен новиот продажно-сервисен Hyundai центар

Редакција
Ми-Да Гранд Моторс е новиот единствен овластен импортер на возила и резервни делови на Hyundai Motor Company за Македонија. Со денешното отворање на новиот продажно-сервисен...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Рамстор Мол ве наградува – во Новата година со нов Ford EcoSport

Редакција
Од 16.11.2019 до 16.01.2020 година пазарувај во Рамстор Мол и учествувај во големата наградна игра каде можеш да освоиш нов автомобил Ford EcoSport. Се што...
Локално

Скопјанец со „Форд“ удри во десетгодишно девојче

На 04.05.2019 година во 13.30 часот на регионалниот пат Мелнички Мост- Центар Жупа, патничко возило „Форд“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.П.(37) од Скопје,...
Локално

Опожарен службен „Форд Куриер“ во Скопје

Никола Осило
Денеска околу 01,15 часот во Скопје, на улица „Владимир Полежановски“ опожарено е товарно моторно возило „Форд Куриер“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на правно лице,...
Техно

Форд со teaser од новото електрично возило

Редакција
Автомобилската компанија Ford го откри својот прв „teaser“ за најново возило инспирирано од Mustang – прв модел од групата Ford Edison, специјално направен за развој...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Фордоманија“ завладеа и во Македонија

Редакција
Специјални и атрактивни цени за новата Ford Fiesta, како и за возилата Ford Mondeo и Ford Kuga, подготви Ми-Да Гранд Моторс во најновата кампања „Фордоманија...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Собранието купи две лимузини од „МИ-ДА“ за 50.000 евра

Никола Осило
Собранието на Република Македонија по распишаниот тендер за набавка на две патнички моторни возила (лимузина – седан) склучи договор со друштвото за производство, трговија и...
Локално

Тешко повреден старец во Кавадарци по удар од „Форд“

Никола Осило
На 20.08. 2018 година во 09.30 часот на улицата „Партизанска“ во Кавадарци, патничко возило „Форд“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Л.С.(41) од Кавадарци, удрило...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Ford производе 10 милиони Mustang возила

Редакција
Автомобилската компанија Ford го произведе 10 милионитото Mustang возило, најпродаваниот спортски автомобил во Америка во последните 50 години и најдобро продаван автомобил во светот во...