еМагазин

Tag : форензичко бришење

Македонија

Заев не се ни трудел да врти телефони, за да праша дали Јанева наводно барала „форензичко бришење“ на податоците во СЈО

Редакција
Премиерот Зоран Заев денеска не сакаше да одговори на новинарско прашање во врска со информациите дека специјалната обвинителка во оставка, Катица Јанева наводно побарала „форензичко...
Македонија

СЈО ги демантира „360 степени“: Нема наредби за „форензичко бришење“ податоци

Никола Осило
Во врска со денешно објавените написи околу наводно издавање наредби за форензичко бришење или уништување на податоци во Специјалното јавно обвинителство (СЈО), истите во целост...