еМагазин

Tag : франција

Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Француските специјалци користат гранати против „Жолтите елеци“

Никола Осило
Специјалната полиција во Франција во сузбивањето на протестите на „Жолтите елеци“ користи направа која се вика GLI-F4, која содржи 25-30 грама ТНТ заради што, како...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Француската полиција брутално уапси 150 средношколци

Никола Осило
Светот е вџашен од нескојдневните сцени од Франција меѓу кои е видеото на кое може да се види како полицијата во Франција апси околу 150...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Тиквеш“ купи винарница во Франција

Редакција
На годинешниот настан посветен на младото вино, претседателот на Управниот одбор на „Тиквеш“, Светозар Јаневски, соопшти дека „Тиквеш“ ја финализираше процедурата за аквизиција на француската...
Македонија

(Фото) Колинда и Радев во прв ред со Трамп и Меркел, Иванов во вториот ред на одбележување на стогодишнината од крајот на Првата светска војна

Редакција
Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, на покана на францускиот претседател  Емануел Макрон, денеска во Париз присуствуваше на церемонијата по повод одбележувањето на стогодишнината од...