еМагазин

Tag : фрчковски

Македонија ТОП СТОРИИ

(АУДИО) „Експлодирааа“ нови „бомби“ со Црвенковски, Спасовски, Фрчковски, Јанкулоска…

Редакција
На интернет осамнаа нови „бомби“, поставени на руската социјална мрежа vk.com, (ВКонтакте), а зад објавата потпишан е извесен „Илија громовник“. Четирите разговори се насловени со имињата на...
Македонија

За Фрчкоски бегството на Груевски е скандал за државата, грешката е кај МВР

Редакција
Професорот Љубомир Фрчкоски во емисијата „Отворено студио 1“ на телевизијата 1ТВ, рече дека бегството на поранешниот премиер, Никола Груевски е скандал за државата, но и дека...