еМагазин

Tag : Фросина Ременски

Македонија ТОП СТОРИИ

Ременски очекува Обвинителството да ја запре постапката против неа

Редакција
Пратеничката Фросина Ременски денеска по давањето исказ во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција во врска со истрагата за случајот „Меѓународен сојуз“ рече...
Македонија

Осомничената Фросина Ременски на увид во доказите за „Меѓународниот сојуз“ на Боки 13

Редакција
Пратеничката Фросина Ременски денеска во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал врши увид во доказниот материјал во врска со случајот со невладината организација „Меѓународен...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ременски не чувствува вина за „Рекет“

Редакција
Пратеничката Фросина Ременски откако даде исказ во Кривичниот суд пред судија на претходна постапка за случајот „Рекет“ во изјава за медиумите рече дека не чувствува...
Македонија ТОП СТОРИИ

Што изјави Фросина Ременски пред да биде осомничена за „Рекет“?

Никола Осило
Пратеничката Фросина Ременски, која е осомничена за учество во аферата „Рекет“ на 4. септември повеќе од два часа даваше исказ во Јавното обвинителство за гонење...
Македонија ТОП СТОРИИ

Потпреседателката на Собранието, Фросина Ременски осомничена за „Рекет“

Редакција
Потпреседателката на Собранието, Фросина Ременски е осомничениот фунцкционер во случајот „Рекет“, велат за Плусинфо извори од истрагата. За неа, Обвинителството за гонење организиран криминал и...
Македонија

Фросина Ременски утре треба да даде исказ за „Рекет“

Редакција
Потпреседателката на Собрание, Фросина Ременски утре треба да даде исказ во Јавното обвинителство за случајот „Рекет“, објави Плусинфо. Таа е почесна претседателка на Меѓународен сојуз...
Македонија

Ременски и сопругот ќе се приклучат кон тужбата на Заев, Димитров и Шекеринска

Редакција
Потпреседателката на Собранието, Фросина Ременска се огласи на нејзиниот фејсбук-профил по повод текстот на „Инфомакс“ во кој, тој и нејзиниот сопруг се инволвираат во случајот...