еМагазин

Tag : галасање

Македонија

(Фото) И Фејсбук на вашите профили ќе Ве потсети дека е ден за гласање

Редакција
Информацијата за претседателските избори е спонзорирана на „Фејсбук“, па така, кога ќе го отворите вашиот профил имате потсетник дека денеска е ден да гласање. Исто...
Македонија

МОСТ: Инцидентите пред едно од гласачките места во странство го нарушуваат правото на глас

Редакција
Инцидентите забележани пред едно од гласачките места во странство ја нарушуваат слободата на граѓаните да го искористат своето право на глас, оцени денеска Граѓанската асоцијација...