еМагазин

Tag : гаранција

Македонија ТОП СТОРИИ

Каков имот нуди Јанева како гаранција за да излезе од притвор?

Редакција
За да излезе од притвор во кој заврши поради случајот „Рекет“, поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, како гаранција нуди недвижен имот. Телевизијата Телма објави дека...
Бизнис

„Макканабис“ апелира до Владата да не се бара банкарска гаранција од 1 милион евра за да се влезе во бизнисот со канабис

Редакција
Да се дозволи извоз на цвет од канабис, да не се бара банкарската гаранција од милион евра, одгледувачите да не се обврзуваат да уплатат 10...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

За да влезете во бизнисот со медицински канабис Ви треба банкарска гаранција од 1 милион евра!

Редакција
Обезбедување на банкарска гаранција од 1 милион евра во денарска противвредност е еден од условите за добивање одобрение за одгледување на канабис за медицински и/или...
Македонија

Судот ја вратил гаранцијата на Сашо Мијалков да се комплетира

Редакција
Весникот Независен објави дека судија на претходна постапка утврдил дека предлогот што го доставила одбраната на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков, со којшто...