еМагазин

Tag : геј

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ниту Содома, ниту Гомора по првата „Парада на гордоста“

Никола Осило
Првата Парада на гордоста „Скопје прајд“ што викендов се одржа во главниот град мина во најдобар ред и покажа дека во земјава има слободоумни луѓе
Свет

Кога и зошто се одржа првата Парада на гордоста

Редакција
www.oprahmag.com Ова лето се одбележува 50-годишнината од бунтот Стоунвол, серија судири во населбата Гринич Вилиџ во Њујорк, која сега се памети како клучен настан во
Свет

(ВИДЕО) Паника поради наводно пукање ја „растури“ Парадата на гордоста во Вашингтон

Редакција
На Парадата на гордоста во Вашингтон беше предизвикана паника поради тврдење дека некој испукал куршум. Луѓето почнале панично да бегаат, при што неколку лица се
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Само несигурните во својата сексуална ориентација имаат проблем со сексуални разлики“: Твитер за Парадата на гордоста во Скопје

Редакција
Првата парада на гордоста во Македонија ќе се одржи на 29 јуни во центарот на Скопје, најави од Националната мрежа за борба против хомофобија и
Балкан

(Фото) Реклама на Лакта со геј парови ќе ги подели Грците

Редакција
Најновата реклама кампања на грчката компанија Lacta за престојниот Ден на заљубените ги подели Грците на социјалните мрежи, пренесува дописникот на еМагазин од Солун. Поради тоа
Балкан

(Фото) Грчки полицаец ја „здрма“ Грција откако на својот Фејсбук профил објави фотографија како се бакнува со момче

Редакција
Грчкиот полицаец Мајкл Лолис, стана топ тема во Грција, откако на својот Фејсбук профил објави фотографија како се бакнува со момче под грчко знаме, пренесува