еМагазин

Tag : Георги Прванов

Македонија

Поранешниот бугарски претседател Прванов: Илинденското востание е бугарско по својот карактер

Редакција
Македонската страна очигледно ќе ја зголемува тензијата, а тоа го покажува и актуелноста на проблемот со Гоце Делчев во македонските медиуми, вели во интервју за...