еМагазин

Tag : гевгелија

Локално

Притвор за гевгеличанец кој силувал малолетничка

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гевгелија поднесе кривична пријава против А.В.(23) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“, информира МВР....
Локално

Се самозастрелал откако му паднала пушката за лов

Редакција
На 21.12.2019 во 12.00 часот во Полициската станица Гевгелија од Здравствениот дом Гевгелија било пријавено дека кај нив било донесено лице повредено од огнено оружје,...
Локално

Приведен гевгеличанец кој кршел и се заканувал на вработените во Здравствениот дом

Редакција
На 18.12.2019 во Полициската станица Гевгелија бил приведен А.Т.(35) од Гевгелија, бидејќи според пријавеното, претходно скршил стакло од влезна врата на Јавна здравствена установа „Здравствен...
Бизнис

Казината „Принцес“ и „Фламинго“ и „Конти Хидропласт“ оствариле поголем приход од сите гевгелиски компании заедно

Редакција
На листата на компании кои во 2018 година оствариле најмногу приходи во Општина Гевгелија, на првите три места се наоѓаат казината „Принцес“ и „Фламинго“ и...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Галерија) Ексклузивни фотографии од новото казино Фламинго во Скопје

Редакција
Викендов во хотелот Мериот во Скопје се отвори казиното Фламинго. По Гевгелија, оваа е второ казино од овој ланец, а на отворањето бесплатен концерт на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

По Гевгелија, казино Фламинго и во Скопје

Редакција
На 17 ноември свечено ќе биде отворено казиното Фламинго во Скопје, во рамките на хотелот Мериот, потврдуваат за еМагазин од казиното Фламиго хотел во Гевгелија....
Локално

Несекојдневен случај: Приведена девојка од Гевгелија поради напад на полицајка

Никола Осило
На 07.09.2019 во 12,00 часот во Полициска станица Гевгелија била приведена А.Р.(24) од Гевгелија, бидејќи нападнала полициска службеничка. Полицајката интервенирала по пријава од Т.Р.(79) од...
Локално

Кривична пријава за малолетник од Гевгелија кој продавал марихуана

Никола Осило
СВР Струмица поднесе кривична пријава против 17-годишен малолетник од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет...
Бизнис

„Конти хидропласт“ го доби тендерот на „Струмица-гас“ за изградба на секундарна гасоводна мрежа вреден 48.000 евра

Никола Осило
Јавното претпријатие за енергетски дејности „Струмица-гас“ по распишаниот тендер за изградба на секундарна дистрибутивна гасоводна мрежа склучи договор со трговското друштво за производство,трговија и услуги...
Македонија

Со полициска придружба Катица Јанева ќе оди на погреб на мајка и во Гевгелија

Редакција
Специјалната обвинителка, Катица Јанева денеска со полициска придружба ќе оди на погреб на мајка и во Гевгелија, која почина вчера, пред таа да биде приведена...