еМагазин

Tag : гласачко место

Македонија

Во МВР било пријавено фотографирање на гласачи на неколку избирачки места

Редакција
МВР информира дека на избирачко место бр.2539/1 во ОУ „Његош“ во Колонија, пријавено е дека М.С. (55) го фотографирал своето гласачко ливче. Известен е јавен...
Македонија

Во Атина за гласање за референдумот се пријавиле 15 Македонци, во Солун нема гласање поради неостварената квота

Редакција
Во Канцеларијата за врски на Република Македонија во Атина, во 7 часот утрово, по локално време, беше отворено гласачкото место број 5014. Вкупно 15 македонски...