еМагазин

Tag : Golden drum

БАШ НИ Е ЌЕФ

Под слоганот „Креативност за промени“ ќе се одржи 26. издание на фестивалот Golden Drum

Никола Осило
Меѓународниот фестивал на креативноста Golden Drum, оваа година, по 26-ти пат, ќе се одржи во Порторож, Словенија, од 17 до 18 октомври 2019 година. Овогодишното...