еМагазин

Tag : Голдманова награда

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Прва за Македонија: Активистката Ана Чоловиќ – Лешоска добитник на Голдманова награда за животна средина

Редакција
Ана Чоловиќ – Лешоска е една од шесте добитници на престижната Голдманова награда за животна средина, која се доделува на активисти ширум светот за зачување на...