еМагазин

Tag : голема албанија

Македонија

(ВИДЕО) Претседателот на Собранието, Џафери доби подарок-карта на „Голема Албанија“

Редакција
Претседателот на македонското Собрание, Талат Џафери во ТВ шоу на косовската телевизија РТВ 21, доби подарок рамка со картата на „Голема Албанија“. Подарокот му го...
Балкан

(ВИДЕО) Албански ученици во училиште прават мапа на „Голема Албанија“

Редакција
Скандалозно видео на кое се гледа како ученици во албанско училиште во перформанс прават мапа на „Голема Албанија“ стана хит на социјалните мрежи во регионов....
Балкан

„Економист“: Дали можноста за размена на територии помеѓу Србија и Косово поттикнува идеја за голема Албанија

Редакција
Британскиот весник Економист оценува дека само придвижувањето на идејата „за размена на територии меѓу Косово и Србија“ која, како што наведува, не е лесно изводлива,...
Македонија

Индекс на безбедност: Граѓаните се уште се плашат од Голема Албанија и од евроатлантска изолација на Македонија

Редакција
Општиот индекс на безбедност на Република Македонија е 3,07, оценка што покажува дека безбедноста се уште е ранлива како резултат на проблемите со кои се...