еМагазин

Tag : Голф

Локално

Со „Голф“ влетал во објект во Стојаково

Никола Осило
На 14.08.2019 околу 06,20 часот во Полициска станица Гевгелија било пријавено дека на локалниот пат с.Богородица-с.Стојаково К.П.(32) од с.Стојаково управувајќи патничко моторно возило „Голф“ со
Локално

Скопјанец си го нашол „Голфот“ на „столпчиња“

Никола Осило
На 13.08.2019 година во 05,25 часот во СВР Скопје А.Д.(41) пријавил дека на улицата „Архиепископ Доситеј“ на паркинг простор непознат сторител извршил тешка кражба  од
Локално

Се запали „Голф“ при влез на граничниот премин Богородица

Никола Осило
На 27.07.2019 во 16,05 часот на Граничен премин Богородица, на влез во Република Северна Македонија се запалило патничко моторно возило „Фолксваген Голф“ со штипски регистарски ознаки,
Локално

Тешко повредена 18-годишна девојка од Тетово по удар од „Голф“

Никола Осило
На 18.07.2019 во 18.30 часот на бул.„Видое Смилевски Бато“ во Тетово, Ш.Х.(47) од с.Вејце, тетовско, управувајќи патничко возило „Фолкваген Голф“ со тетовски регистарски ознаки, удрил
Локално

Скопјанец со „Голф“ удри кумановчанка

Никола Осило
На 09.07.2019 година околу 14,30 часот во Куманово на бул.„3-та Македонска ударна бригада се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило„Голф“ со скопски регистарски
Локално

Приведен Косовар кој со украден „Голф“ сакал да влезе во земјава

Никола Осило
На 25.06.2019 година во 09.40 часот на Граничен премин Јажинце, при контрола на патничко возило „Фолксваген Голф“ со косовски национални ознаки, што го управувал Л.П.(53)
Локално

Двајца соседи сакале да го изрешетаат

Никола Осило
На 22.03.2019 околу 04.15 часот во СВР Скопје, С.Н.(27) од село Батинци, скопско, пријавил дека на излез од село Батинци, додека се движел со патничко
Локално

Прилепчанец со „Голф“ удри во 11-годишен велосипедист

Никола Осило
На 21.03.2019 околу 11.30 часот било пријавено дека на крстосница од улиците „Мукос“ и „Шаќир Војвода“ во Прилеп, патничко возило „Фолксваген голф“ со прилепски регистарски
Локално

Арачиновец со „Голф“ удрил полицаец кој сакал да го легитимира

Никола Осило
На 18.03.2019 во 16.00 часот во СВРСкопје на булевар „Крсте Мисирков“ полициски службеник бил удрен од патничко возило „Фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано
Локално

На скопјанец му го опожариле „Голфот“, покрај него „настрада“ и „Пежо“

Никола Осило
На 13.03.2019 околу 3 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Џон Кенеди“ во Скопје биле опожарено возило „Фолксваген голф“, сопственост на Ф.А.,