еМагазин

Tag : Горан Манојловски

Македонија

Полицијата не знаела дека Манојлоски е пратеник, вршеле проверка за извршено кривично дело

Редакција
Полициски службеници од Полициската станица Ѓорче Петров вршеле проверка на возила на граѓани во врска со извршено кривично дело, а меѓу нив и возилото на...
Македонија

Пратеникот Манојлоски напушти комисиска расправа, бидејќи полицајци му вршеле претрес кога одел накај Собранието

Редакција
Заменик-претседателката на собраниската Комисија за труд и социјална политика Весна Пемова денеска ја прекина седницата поради немање кворум, откако пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Горан Манојлоски ја...