еМагазин

Tag : гордана јанкулоска

Македонија ТОП СТОРИИ

Јанкулоска сведочеше за „Монструм“: Крвна одмазда, имотен спор, лична пресметка, беа информациите што стигнаа до мене

Редакција
Крвна одмазда, имотен спор, лична пресметка, биле информациите за убиството на четирите момчиња и рибарот на Смилковскоро езеро, кои доаѓале до Гордана Јанкулоска која во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Вонредно ќе се преиспитува пресудата: Прифатено барањето на Јанкулоска за одложување на затворската казна за „Тенк“

Редакција
На поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска и е прифатено барањето да и се одложи четиригодишната затворска казна за случајот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство...
Македонија ТОП СТОРИИ

Јанкулоска „распали“ по Груевски: Лесно е да кажуваш кога си на 800 километри од Македонија

Никола Осило
„Кога си далеку од проблемите, на 800 км од Македонија лесно е на социјалните мрежи да кажуваш што е лесно, а што не е, при...
Македонија

Jанкулоска за ТВ21: Се наоѓам во Македонија и на крај памет не ми паднало да заминам било каде

Редакција
Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска за телевизијата ТВ21 вели дека го осудува бегството на поранешниот премиер, сега пратеник, Никола Груевски. „Се наоѓам во...
Македонија

Јанкулоска за изборните измами во „Титаник“: Ние си имаме многу методи, многу подобро сме организирани од комуњарите

Редакција
Судењето за изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство продолжува на 14 ноември, откако на денешното рочиште беа преслушани...
Македонија

Се уште тече рокот за жалба на првостепената пресуда за Јанкулоска

Редакција
Се уште тече рокот за жалба на поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на првостепената пресуда за предметот на СЈО „Тенк“, со која е...
Македонија

Јанкулоска не ја коментираше пресудата, најави жалба

Редакција
Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска не сакаше да ја коментира пресудата за „Тенк“, со која е осудена на шест години затвор и...
Македонија

Јанкулоска има забрана за напуштање на живеалиштето и престојувалиштето до извршување на казната

Редакција
Судечкиот совет го прифати предлогот на СЈО и определи на Гордана Јанкулоска мерка на претпазливост – забрана за напуштање на живеалиштето и престојувалиштето до извршување на казната...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитерџиите за судската пресуда за Јанкулоска: Вака како што сме тргнале, сите ќе завршиме во затвор

Редакција
Твитер-заедницата „зовре“ по информацијата дека поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска е осудена на шест години затвор за купувањето на „мерцедесот“ од 600.000 евра,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Шест години затвор за Гордана Јанкулоска за „Тенк“

Редакција
Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска доби шест години затвор за набавката на луксузниот „мерцедес“ С600 за кој Специјалното јавно обвинителство покрена обвинение познато...