еМагазин

Tag : Гордана Јанкуловска

Македонија

Заврши преслушувањето на „бомбите„ во „Титаник“: „Исклучувајте лифтови, тепајте луѓе“

Редакција
Со преслушување на околу 50 снимени разговори како доказен материјал во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство заврши денешното рочиште во Кривичниот суд во Скопје....