еМагазин

Tag : Гордана Кузмановска

Македонија ТОП СТОРИИ

МЗ: Македонскиот државјанин заразен со корона вирусот е во добра и стабилна состојба

Редакција
Докторката Гордана Кузмановска денеска информираше дека заболениот македонски државјанин со коронавирусот на бродот во Јокохама, Јапонија е во добра здравствена состојба. „Се работи за блага...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Македонија набавува заштитна опрема за медицинските лица поради коронавирусот

Редакција
Здравствениот систем во државата е подготвен да одговори во случај на импортација на лица со коронавирус, изјави денеска д-р Гордана Кузмановска од Институт за јавно...
ЖИВОТ

Морбилите не стивнуваат: Минатата недела 104 заболени

Редакција
Во текот на изминатата недела имаме пораст на бројот на заболени од мали сипаници (морбили) и се регистрирани најголем број, односно 104 заболени. Од нив...