еМагазин

Tag : Гордана Силјановска

Македонија ТОП СТОРИИ

Според првичните резултати: Стево Пендаровски ќе биде новиот претседател

Никола Осило
Стево Пендаровски ќе биде новиот претседател на државата, покажуваат првичните резултати од денешниот втор круг на претседателските избори. По преброени 97,67 отсто од гласовите Пендаровски...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пребројани 50.000 гласачки ливчиња: Пендаровски води пред Силјановска Давковка

Никола Осило
По пребројани 54.130, Стево Пендаровски води пред Гордана Силјановска Давкова со освоени 34.726 гласови или 64,15 отсто од гласовите. Силјановска Давкова има освоено 17.645 гласови...
Македонија

Анкета на Рејтинг: За Пендаровски 38,3 за Силјановска 33,2, за Река 12,6 %

Редакција
Кандидатот за претседател, поддржан од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, би добил најмногу гласови на претседателските избори – 38,3 отсто, доколку утре се одржи гласањето,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „зовре“ за новиот гаф на Силјановска: „Ако може Бранко на 15, зошто не би можела Гога на 21 септември“

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика новиот лапсус на кандидатката за претседател Гордана Силјановска Давкова, која вчера на централниот митинг во Скопје во еден наврат...
Македонија ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Кои се 248. лица што донираа 200.000 евра за кампањата на Гордана Силјановска Давкова?

Никола Осило
Вкупните приходи за изборната кампања на кандидатката за претседател Гордана Силјановска Давкова за периодот од 26 март до 10. април изнесуваат 12.529.309 или околу 203.000...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) „На јога со Гога“: Силјановска се релаксира во Охрид

Редакција
Претседателскиот кандидат на опозицијата, Гордана Силјановска Давкова денеска организираше едночасовна јога дружба на зелената површина покрај плажата Куба Либре во Охрид. Кампањата започна вчера, па...
ЖИВОТ

Силјановска: Прочка ме враќа во детството, но суштината ја разбрав кога пораснав

Редакција
Претседателскиот кандидат Гордана Силјановска Давкова на нејзиниот фејсбук-профил пишува дека Прочка ја враќа во детството, ама неговата вистинска суштина ја разбрала дури кога пораснала. „Бидејќи,...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Силјановска жестока и остра во интервју за „360 степени“: Една фамилија сега е заменета со друга

Редакција
Интересен и жесток разговор имаа новинарот Васко Попетресвки и претседателската кандидатка Гордана Силјановска во интервју на „Алсат“ телевизија за „360 степени“. Силјановска остро ја критикуваше...
Македонија

Силјановска за следењето на Пендаровски: Страв, параноја и избори

Редакција
Гордана Силјановска – Давкова, претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, на Фејсбук се осврна на изјавата на претседателскиот кандидат на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски, дека го...
Македонија

Само Силјановска до сега собрала 10 илјади потписи за претседателските избори

Редакција
Кандидатите за претседател на Републиката до Државната изборна комисија (ДИК) треба да ги поднесат кандидатурите најдоцна до 21 март, а изборната кампања треба да почне...