еМагазин

Tag : Гордана Силјановска

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ нема да ги бојкотира претседателските избори, вели Мицкоски

Редакција
ВМРО-ДПМНЕ нема да ги бојкотира претседателските избори зашто размислува за победа. Очекувам масовна поддршка за Гордана Силјановска-Давкова и таа е идниот претседател на Македонија, рече
Македонија ТОП СТОРИИ

Гордана Силјановска влегува во трката за претседател: Кои се другите кандидати од ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Потпретседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска ги објави пријавените кандидати за претседател на државата, кои се јавиле на огласот на ВМРО-ДПМНЕ. На огласот се
Македонија

Ќе биде ли професорката Гордана Силјановска кандидат за претседател на државата

Редакција
Триесетина професори, академици, интелектуалци, меѓу кои и академик Катица Ќулавкова, професорките Билјана Ванковска, Каролина Ристова Астеруд, Елка Јачева Улчар, Жидас Даскаловски, Богдан Богданов… во отворено писмо