еМагазин

Tag : готвење

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Царовска, Петров, Лукаревска и Николовски се натпреваруваа во правење мафини

Редакција
Потпретседателот на СДСМ, Коста Петров, министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, генералниот секретрар на СДСМ, Љупчо Николовски и директорката на УЈП, Сања Лукаревска...
БАШ НИ Е ЌЕФ

За прослави што се паметат – кетеринг од Барбакан

Редакција
Сијалички, мирис на снег и празнична атмосфера… Да, тоа е оној дел од годината што го обожаваме. Со 2019-та ќе се збогуваме онака како што...
Да помогнеме

(Видео) Јули е месец на хуманоста – гответе за подобро утре: Cooking with Branko со уникатен хуманитарен предизвик

Редакција
Има моменти кога човек треба да им врати на општеството и заедницата. Ентузијастот за готвење, Cooking with Branko, одлучи да се предизвика себеси и другите...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Што ги инспирира македонските „фуд-блогери“?

Редакција
Кога готвењето станува секојдневие, често му недостасува предизвик. Иако на интернет секојдневно среќаваме голем број рецепти, често не можеме да бидеме 100% сигурни во резултатите,...
Да помогнеме

Cooking with Branko организира хуманитарна вечера

Редакција
Во недела, 31.3.2019, ќе се организира прекрасна хуманитарна вечера под водство на Cooking with Branko. Темата уште е тајна, но вечерата ќе биде во Вила...
ЖИВОТ

Колку време жените поминуваат во готвење, миење садови, чистење по дома

Редакција
Активностите во домаќинството се се уште женска работа, покажува истражувањето на „Фајненс тинк“. Па така, истражувањето покажува дека во готвење, жените трошат 71 минути, во...
ЖИВОТ

Забавата во кујна со децата е непроценливо и поучно искуство

Никола Осило
Дали некогаш сте помислиле дека кујната може да биде фасцинантно место за вашите деца? Всушност, уште пред да ги повикате да ви се придружат, нивната...