еМагазин

Tag : Град Скопје

Локално

Град Скопје: Од денеска може да се аплицира за субвенции за електрични тротинети и велосипеди

Никола Осило
Градот Скопје денеска распиша два јавни повици: Јавен повик за субвенционирање на граѓаните на подрачјето на Градот Скопје за купување електрични тротинети во 2019 година
Бизнис ТОП СТОРИИ

„ЈУ-БАЈ 2“ го доби тендерот на Град Скопје за реконструкција на „Партизанска“ вреден 1,1 милион евра

Никола Осило
Град Скопје по распишаниот тендер за реконструкција и одржување на бул. „Партизански одреди“ од бул. „8-ми Септември“ до мост Обединети нации (фазна реализација) склучи договор
БАШ НИ Е ЌЕФ

Градот Скопје обезбедува чартер лет и пречек за ракометарите на Вардар, како и награда од шест милиони денари

Редакција
По повод историскиот успех на градскиот ракометен клуб Вардар скопскиот градоначалник Петре Шилегов побара од советниците на РК Вардар, Град Скопје да му даде награда
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Ве-група“ го доби тендерот на Град Скопје за реконструкција на булевар Кочо Рацин вреден 390.000 евра

Никола Осило
Град Скопје по распишаниот тендер за реконструкција на бул. Кочо Рацин од раскрсница со бул.Кузман Јосифовски Питу до ул. Св. Кирил и Методиј склучи договор
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Жикол“ го доби тендерот на Град Скопје за реконструкција на улицата Борис Сарафов вреден 596.000 евра

Никола Осило
Град Скопје по распишаниот тендер за реконструкција на ул. Борис Сарафов и изградба на водоводна мрежа, атмосферска и фекална канализација склучи договор со друштвото за
Локално

Двајца вработени во Град Скопје измамиле граѓани дека им уплаќаат данок: Заработиле над 50.000 евра

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против Ј.С.(25) од Скопје поради
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Тојота Авто-Центар“ го доби тендерот на Град Скопје за набавка на автомобили вреден 102.000 евра

Град Скопје по распишаниот тендер за набавка на патнички моторни возила склучи договор со трговското друштво за трговија со возила и резервни делови „Тојата Авто-Центар“
Спорт ТОП СТОРИИ

(Фото) Прекрасна забава и нови рекорди на „Виз Ер Скопски маратон“

Никола Осило
„Виз Ер Скопски маратон“ ја покажа својата грандиозност. Околу 12.500 натпреварувачи од 58 држави го прославија 15. јубилеј излегувајќи на маратонот, полумаратонот, штафетниот маратон “ЕУ
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Филип прима ексклузив“ го доби тендерот на Град Скопје за изработка на фасади на две училишта вреден 1,2 милиони евра

Никола Осило
Град Скопје по распишаниот тендер за изработка на фасади со визуелизација-енергетски ефикасни за СУГС Цветан Димов и СУГС Марија Кири Склодовска склучи договор со друштвото
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Кинг ИЦТ“ го доби тендерот на Град Скопје за одржување на системот за управување со документи вреден 190.000 евра

Никола Осило
Град Скопје по распишаниот тендер за набавка на превентивно и адаптивно одржување на системот за управување со документи склучи договор со друштвото за производство на