еМагазин

Tag : Град Скопје

Локално

Двајца вработени во Град Скопје измамиле граѓани дека им уплаќаат данок: Заработиле над 50.000 евра

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против Ј.С.(25) од Скопје поради
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Тојота Авто-Центар“ го доби тендерот на Град Скопје за набавка на автомобили вреден 102.000 евра

Град Скопје по распишаниот тендер за набавка на патнички моторни возила склучи договор со трговското друштво за трговија со возила и резервни делови „Тојата Авто-Центар“
Спорт ТОП СТОРИИ

(Фото) Прекрасна забава и нови рекорди на „Виз Ер Скопски маратон“

Никола Осило
„Виз Ер Скопски маратон“ ја покажа својата грандиозност. Околу 12.500 натпреварувачи од 58 држави го прославија 15. јубилеј излегувајќи на маратонот, полумаратонот, штафетниот маратон “ЕУ
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Филип прима ексклузив“ го доби тендерот на Град Скопје за изработка на фасади на две училишта вреден 1,2 милиони евра

Никола Осило
Град Скопје по распишаниот тендер за изработка на фасади со визуелизација-енергетски ефикасни за СУГС Цветан Димов и СУГС Марија Кири Склодовска склучи договор со друштвото
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Кинг ИЦТ“ го доби тендерот на Град Скопје за одржување на системот за управување со документи вреден 190.000 евра

Никола Осило
Град Скопје по распишаниот тендер за набавка на превентивно и адаптивно одржување на системот за управување со документи склучи договор со друштвото за производство на
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Бауер БГ“ го доби тендерот на Град Скопје за реконструкција на улица Димитрија Чуповски вреден 73.000 евра

Никола Осило
Град Скопје по распишаниот тендер за реконструкција на ул. Димитрија Чуповски од раскрсница со бул.Климент Охридски до раскрсница со бул.ВМРО склучи договор со друштво за
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Бауер БГ“ го доби тендерот на Град Скопје за изградба на булевар АСНОМ вреден 822.000 евра

Никола Осило
Град Скопје по распишаниот тендер за изградба на булевар АСНОМ, прва фаза од крстосница со булевар Србија до крстосница со улица Васко Карангелески склучи договор
Локално ТОП СТОРИИ

Тендер тежок 5,5 милиони евра: Град Скопје купува систем за паметно осветлување

Никола Осило
Град Скопје распиша тендер за набавка и имплементација на систем за паметно осветлување и платформа за дигитален град. Проценетата вредност на договорот без ДДВ е
Локално

Град Скопје почна да доставува решенија за данок на имот и фирмарина за 2019 година

Редакција
Град Скопје почна со доставата на решенијата за данок на имот и за комуналната такса-фирмарина за 2019 година, а сите обврзници кои немаат платено данок
Бизнис

„Пајакот“ на „Градски паркинг Скопје“ лани му донел 11,61% повеќе приходи

Редакција
Јавното претпријатие „Градски паркинг Скопје“ бележи позитивни резултати во финансиското работење во 2018 година. Билансот на успех во годишниот извештај на ова претпријатие покажува дека