еМагазин

Tag : град

ЖИВОТ

Влажниот бран пристигнува: Деновиве врнежи од преку 70 литри на метар квадратен

Редакција
Од денеска попладне земјава ќе биде под влијание на серија влажни бранови поради што се очекуваат врнежи од над 50 литри на метар квадратен, а во...
ЖИВОТ

Подгответе се за невреме следните денови: Oбилни врнежи, силен ветер и град

Редакција
Облачно и нестабилно, со врнежи, грмежи и силен ветер, ќе биде времето во наредните денови. Како што информира УХМР, земјава ќе биде под влијание на серија влажни...
Македонија

Силјановска за гафовите: Поважно е да не згрешите за тезите, отколку за име на град

Редакција
Кандидатката за претседател на државата, Гордана Силјановска Давкова денеска прашана за гафовите на митинзите во кои ги испомеша имињата на градовите, рече дека пристојно се...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Има ли нешто повредно од децата?!

Редакција
Д-р Арбен Таравари Гледам фотографија од поголемиот син, кога беше бебе. Речиси занемен пред невиноста на неговиот поглед кој зрачи со праведност. Погледот на едно...
Локално

За што ќе се трошат парите: Град Скопје за 2019, со буџет од 6,5 милијарди денари

Редакција
Наредната година буџетот на Град Скопје ќе изнесува 6,5 милијарди денари. Според предлогот, Градот планира инфраструктурни проекти, поддршка на локален економски развој и развој на...
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Црн облак се надвисна врз Скопје – градот кандидат за зелена престолнина

Никола Осило
Црн облак од чад вечерва се појави над Скопје на денот кога јавноста беше запознаена со кандидатурата за најзелен град. Изворот на чадот е непознат,...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Шилегов не престанува да не засмејува, Скопје еден од најзагадените градови во Европа кандидат за најзелен европски град

Редакција
Значи ако за нешто го бива скопскиот градоначалник Петре Шилегов, тоа е сигурно неговата „смисла за хумор“. По оџачарите и ваучерот за такси за пијани...