еМагазин

Tag : градонаќалник

Македонија

Поднесено обвинение за поранешен градоначалник на Неготино

Никола Осило
Обвинителството од Кавадарци до Судот во Неготино поднесе обвинение за поранешен градоначалник на Неготино за злоупотреба на службената положба. „Надлежен јавен обвинител од Основното јавно...