еМагазин

Tag : градска куќа

Бизнис ТОП СТОРИИ

ЕВН Македонија нов сопственик на Градската куќа под Кале

Редакција
ЕВН Македонија е новиот сопственик на Градската куќа на кејот на Вардар. Од Град Скопје информираат дека вчера успешно заврши електронската аукција, што, посочуваат, е...
Локално

Град Скопје ќе ја продава барокната Градска куќа

Редакција
На денешната 41 седница на Советот на Град Скопје, по предлог на градоначалникот Петре Шилегов се стави на гласање и се изгласа одлуката за продажба...