еМагазин

Tag : грчки медиуми

Балкан

Што пишуваат грчките медиуми за посетата на Ципрас

Редакција
Во извештаите за патувањето на Алексис Ципрас во Северна Македонија грчките медиуми акцентот го ставаат на големата делегација со која тој пристигна во Скопје, големиот
Балкан

„И официјално се роди Северна Македонија“: Што пишуваат грчките медиуми за промена на името

Редакција
„И официјално, Северна Македонија“, „Заев: да живее Северна Македонија“, „Веќе и официјално се роди Северна Македонија“, „Со задоцнување од 24 часа испратена вербалната нота“, „Стапува
Македонија

Што пишуваат грчките медиуми за стартот на уставните измени

Редакција
Резултатот од гласањето во Собранието, изјавите на македонскиот премиер и честитката од Ципрас до Заев од доцна синоќа се главна тема во грчките медиуми. Како
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Ќерката на Заев, Александра повторно во фокус на грчките медиуми

Редакција
Грчките медиуми не го губат интересот за Александра, ќерката на македонскиот премиер Зоран Заев, пренесува дописникот на еМагазин од Солун. Една од најгледаните телевизии во