еМагазин

Tag : грузија

Свет

Медведев: Влезот на Грузија во НАТО може да предизвика страшен конфликт

Редакција
Рускиот премиер Дмитриј Медведев оцени дека влезот на Грузија во НАТО може да предизвика катастрофални последици. – Тоа може да предизвика ужасен конфликт. Не разбирам
Свет

Грузија ја легализираше марихуаната за лична употреба

Редакција
Уставниот суд на Грузија ги укина казните на лицата осудени за употреба на канабис, со образложение дека станува збор за „право на личен избор“. Сепак,