еМагазин

Tag : гстиварско

Локално

Повредено 13-годишно девојче по пад од балкон

Никола Осило
Тринаесетгодишно девојче синоќа паднало од балкон на вториот кат од куќа во гостиварска Долна Бањица, информираат од СВР Тетово. При падот, девојчето се здобило со...